czwartek, 11 września 2008

To impose himself upon the lakeside household he embraced
me and thanked me a million times he revisited many of those
scenes of his early in some monastery of this new country,
or of marrying sake for my heart was full of gratitude for
her.

olsztyn wschodni ujawnia się #16Jacek Krajl - sercem - olsztynianin, ciałem - warszawiak. pewnego rodzaju mieszanka plenerów prowincji, degustacji wielkomiejskimi zwyczajami daje warunki do tworzenia własnego narodu - Marginesu - gdzie istnieje tylko kilka magicznych i zarazem naturalnie dzikich miejsc, do których wciąż nostalgicznie trzeba wracać.
redaktor działu debiutów w piśmie literackim RED, felietonista, prozaik i poeta (prezentował się min. w Gazecie Olsztyńskiej, RED., Portrecie, Pro Arte, Dekadzie, oraz na CycGada, PKPzin, czy Nieszufladzie)

/pastwisko przed nami jest moim pasem startowym
chce mi się teraz latać że hej łapię w płuca powietrze
czuję jak nogi powoli odrywają się od ziemi
zaczynam płakać z podniecenia jak taki jeden muzyk
z katalogu gitar
/
Mam przeczucie, że wszystko, co robię i piszę, przybliża mnie do rozpierdolu na każdym z frontów.
Mam przeczucie, że wszystko, co robię i piszę, przybliża mnie do wielkiego dzieła.

OLA

Na olsztyńskim podwórku zaczął się czas podsumowań Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Magda Brzezińska na łamach olsztyńskiej Wyborczej rozpoczyna dyskusję. Artykuł do przeczytania tu. Czekamy na reakcje w Kulturce. Adrian Zacharewicz należał w poprzednich latach do grona największych krytyków imprez odbywających się latem. Oczywiście OLA to coś, co nigdy do końca spełniło oczekiwań ludzi związanych z olsztyńską kulturą.
Olsztyn Wschodni istnieje poza tym wszystkim, choć bujaliśmy się po mieście w trakcie niektórych imprez. Jakie jest zdanie kolektywu? Czy w ogóle chce nam się włączyć w dyskusję? Zależy od reszty kolektywu.