środa, 3 września 2008

nowy "artPAPIER" jest już w sieci.

Finałowa siódemka tegorocznej Nike:

Olga Tokarczuk - "Bieguni"
Krzysztof Varga - "Nagrobek z lastryko"
Bronisław Świderski - "Asystent śmierci"
Włodzimierz Nowak - "Obwód głowy"
Małgorzata Szejnert - "Czarny ogród"
Piotr Matywiecki - "Twarz Tuwima"
Urszula Kozioł - "Przelotem"


skład jury:
Tadeusz Bartoś, Tadeusz Bradecki, Tadeusz Drewnowski, Kinga Dunin, Marcin Król, Dariusz Nowacki, Marian Stala, Małgorzata Szpakowska (przewodnicząca) oraz Marta Wyka.

werdykt już piątego października.

poza tym Vilenica 2008 dla Stasiuka

młode warsztaty

Wortal Witryna Czasopism.pl zaprasza studentów oraz licealistów (od 18. roku życia) z Warszawy i jej okolic do udziału w Akcji Czytam-Piszę. Od 24 września do połowy grudnia przeprowadzimy cykl bezpłatnych warsztatów dla wybranej grupy osób oraz serię otwartych dla publiczności spotkań z redakcjami czasopism literackich.

Zajęcia odbędą się w trzech modułach tematycznych:
1. Recenzja - od tego zaczynamy.
2. Jak pisać o literaturze pop? (będzie m.in. o kryminale i fantastyce).
3. Rozmowa jest możliwa - wywiady z wysokiej półki.

W sumie 9 intensywnych zajęć warsztatowych oraz 6 spotkań otwartych, a wszystko to w warszawskiej kluboksięgarni Serenissima (ul. Chmielna 16/2).

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży zainteresowanej pisaniem o współczesnej literaturze oraz chcącej poznać świat czasopism kulturalnych. Na stronie www Akcji będą na bieżąco zamieszczane teksty uczestników, powstałe w wyniku spotkań. Na koniec wydamy dyplomy potwierdzające udział w zajęciach.

Jeśli chcesz pod opieką profesjonalistów oraz ludzi z pasją podchodzących do swojej pracy doskonalić dziennikarskie umiejętności, poszerzyć wiedzę na tematy związane z dzisiejszą literaturą oraz z czasopismami literackimi, zgłoś się do nas. Zaprosiliśmy do prowadzenia zajęć znakomitych redaktorów, dziennikarzy, krytyków literackich i wykładowców akademickich.

Liczba miejsc jest ograniczona - warunkiem przyjęcia na warsztaty jest napisanie krótkiej (i interesującej) pracy nt. *Moja ulubiona książka* (objętość min. 3,5 tys. znaków, max. 6 tys., format RTF) i przesłanie jej do 17 września na adres mailowy redakcja@witryna.czasopism.pl. Jako tytuł maila należy wpisać hasło: *Akcja Czytam-Piszę*, a oprócz tego do zgłoszenia dołączyć krótką informację o sobie, a więc: imię i nazwisko, data urodzenia, opis zainteresowań. Autorów najciekawszych wypowiedzi zaprosimy do udziału w warsztatach.

Dodatkowe informacje:
Joanna Wojdowicz
koordynator Akcji
jw@czasopism.pl