czwartek, 17 lipca 2008

masłowska i inne

Podczytaliśmy u kumpli, że zdjęcia do "Wojny polsko-ruskiej" się skończyły.
Kręci Xawery Żuławski, który dostał swego czasu nagrodę za swój "Chaos" (festiwal debiutów filmowych "Młodzi i film", Koszalin 2007). Dorota też ma swój udział w filmie, gra nawet jedną z ról.
Kręcący zapowiada, że film będzie gotowy w styczniu 2009. Ale zainteresowało nas to, że zapytany w jednym z wywiadów, dlaczego wziął się za ten film, odpowiedział:
"Prawdziwy Polak nie odmawia, gdy ktoś mu proponuje ekranizację jednej z najważniejszych książek ostatnich dziesięciu lat."


a pod tym adresem znajduje się rzekomo najbardziej skomplikowane origami.

inr

Cowley 07

-Nie wiem czy macie takie poczucie. Takie pod skórą. Na głębokości lekkiego zadrapania. Takiego co nie zagraża życiu, ale jest na tyle upierdliwe, żeby je czuć. Takie poczucie, że oni was już dawno wychujali. Wychujali! Rozmiecie o co chodzi w tym wychujaniu?- chodzą po podłodze. Tarzają się z przerażenia. Schodzę na ziemię i czuję jak całują moje vansy. Oświecam ich dalej- Tak tak tak i jeszcze raz tak. Kolejny raz tak i wcale nie będzie inaczej. Wychujali was. Z jakiegoś powodu mieszkamy w tej akurat części miasta. Blisko tu jest tylko do fabryk i magazynów. A te zajebiste miejsca, które pokazują w telewizji? Na tych stronach internetowych. Zachęcających japońskich turystów do tego, aby odwiedzić miasto. Zrobić zdjęcia nikonami. Wielkim obiektywami zlustrować architekturę. Powstancie!- mówię do nich to. Sam się odwracam i zbliżam się do drzwi. Nie odwracam się w ogóle. Na zewnątrz lampy świecą już jakoś inaczej. Dają zupełnie inne światło. Oświecone. Tak. Dobre, a nawet bardzo dobre określenie. Odwracam się. Robię to, stojąc już na ulicy. Nikogo za mną nie ma. Nie zrozumieli. Jednak nie. Niech spierdalają. Idę na kazzam. Sam.
(c)michal krawiel
przewidujemy również inne zakładki, więc będzie co poczytać.
będzie, że ho ho
Na dniach pojawi się nowe gówno na blogu. Zakładka Krawiel ocenia. Będę oceniał wszystko i wszystkich. Książki,filmy, cycki,dupy,piwa,wódki i inne używki.