niedziela, 21 września 2008

Po wakacyjnym letargu Magazyn Materiałów Literackich Cegła lekko i niesamowicie wchodzi w sezon jesienno zimowy, który jak najbardziej sprzyja środowisku literackiemu.
Do końca roku planuje się wydanie kolejnych dwóch numerów magazynu Cegła.
13 nr magazynu będzie miał swoją premierę 28.10.2008 w Jazz Klubie Rura we Wrocławiu podczas Szerokości Poetyckiej Zero, w ramach której odbędzie się V edycja konkursu poetyckiego im. Christiana Belwita, wieczór zakończy spotkanie autorskie z warszawskim poetą Eugeniuszem Tkaczyszynem – Dyckim.
Na 13 nr magazynu pod tytułem „ZAGUBIENIE” będzie składać się 13 plakatów z tekstami czołowych polskich poetów współczesnych.
Opracowanie graficzne zapewni Antek Wajda i Karolina Wiśniewska. Będzie to pierwsze w
Polsce wydanie pisma w formie plakatu. Plakaty zawisną na przełomie października i listopada. Powstanie również stała ekspozycja dla potrzeb wystaw w galeriach i
bibliotekach.
We wrześniu i październiku grupa Chain Smokers przeprowadzi szereg koncertów muzyczno-literackich w ośrodkach kultury na terenie Dolnego Śląska.
Projekt będzie miał charakter edukacyjno-kulturalny.

Zapraszamy również do Art. Cafe Kalambur we Wrocławiu na ul. Kuźniczej 29 a na comiesięczne konkursy literackie The Battle of 7 Words. (terminy konkursów i wideorelacje z poprzednich edycji znajdziecie na witrynie)

Na witrynie internetowej pojawiają się nowe materiały multimedialne, rejestracje spotkań autorskich, konkursów literackich, klipów poetyckich.

Mocno rozbudowaliśmy również dział recenzji.

Po krótkiej przerwie wznowiliśmy audycje „Spod ponad zza – konfrontacje literackie” w Akademickim Radiu Luz (91,6 fm Wrocław). Audycje emitowane są w czwartki o godzinie 18, planowane jest przeniesienie audycji na godzinę 20.

O 12 nr magazynu w Gazecie Wyborczej.Serdecznie zapraszamy na www.magazyn-cegla.net

TimSJ

Olsztyński teatr startuje w nowy sezon. Artykuł do przeczytania tu.
Informacja jak informacja.