środa, 3 września 2008

młode warsztaty

Wortal Witryna Czasopism.pl zaprasza studentów oraz licealistów (od 18. roku życia) z Warszawy i jej okolic do udziału w Akcji Czytam-Piszę. Od 24 września do połowy grudnia przeprowadzimy cykl bezpłatnych warsztatów dla wybranej grupy osób oraz serię otwartych dla publiczności spotkań z redakcjami czasopism literackich.

Zajęcia odbędą się w trzech modułach tematycznych:
1. Recenzja - od tego zaczynamy.
2. Jak pisać o literaturze pop? (będzie m.in. o kryminale i fantastyce).
3. Rozmowa jest możliwa - wywiady z wysokiej półki.

W sumie 9 intensywnych zajęć warsztatowych oraz 6 spotkań otwartych, a wszystko to w warszawskiej kluboksięgarni Serenissima (ul. Chmielna 16/2).

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży zainteresowanej pisaniem o współczesnej literaturze oraz chcącej poznać świat czasopism kulturalnych. Na stronie www Akcji będą na bieżąco zamieszczane teksty uczestników, powstałe w wyniku spotkań. Na koniec wydamy dyplomy potwierdzające udział w zajęciach.

Jeśli chcesz pod opieką profesjonalistów oraz ludzi z pasją podchodzących do swojej pracy doskonalić dziennikarskie umiejętności, poszerzyć wiedzę na tematy związane z dzisiejszą literaturą oraz z czasopismami literackimi, zgłoś się do nas. Zaprosiliśmy do prowadzenia zajęć znakomitych redaktorów, dziennikarzy, krytyków literackich i wykładowców akademickich.

Liczba miejsc jest ograniczona - warunkiem przyjęcia na warsztaty jest napisanie krótkiej (i interesującej) pracy nt. *Moja ulubiona książka* (objętość min. 3,5 tys. znaków, max. 6 tys., format RTF) i przesłanie jej do 17 września na adres mailowy redakcja@witryna.czasopism.pl. Jako tytuł maila należy wpisać hasło: *Akcja Czytam-Piszę*, a oprócz tego do zgłoszenia dołączyć krótką informację o sobie, a więc: imię i nazwisko, data urodzenia, opis zainteresowań. Autorów najciekawszych wypowiedzi zaprosimy do udziału w warsztatach.

Dodatkowe informacje:
Joanna Wojdowicz
koordynator Akcji
jw@czasopism.pl

Brak komentarzy: